Mask Salampasu
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MASK, Salampasu, DR Kongo, patinerat trä med applikationer i textil och fjädrar, höjd 54 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen
Skador, insektsangrepp
147492
2012-09-27