Teckning i rödkrita
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1700-tal, teckning i rödkrita, allegorisk figurscen föreställande jungfru Maria, bär signatur
Motivet troligen efter en fresk av de Gaulli i St. Agnes kyrka i Rom
1 teckning och 1 etsning medföljer
Revor, skador
147611
2012-09-15