Handlingar undertecknade Karl XI
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL XI (1655-1697). 2 egenhändigt undertecknade handlingar, 1 daterad Wennersborg 1675, omfattande 2 sidor i folio med adressida, skrivelse till guvenören i Bohuslän Harald Stake, samt 1 handling från 1693, omfattande 1/2 sida i folio, samt 1 och 1/2 sida ej undertecknad avskrift
Veck, skador, spår av sigill, lagning
147627
2012-09-15