Kaj Franck och Saara Hopea servisdelar Iittala
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
COCKTAILGLAS, 12 st, "Marja", Saara Hopea, midnattsblått glas, DRICKSGLAS, Kaj Franck, Iittala, Finland 1960-70-tal, polykroma, olika modeller, EFTERRÄTTSSKÅLAR, 6 st, midnattsblått glas, höjd 3,5-9, skålarnas diameter 11 cm
Enstaka nagg, ett litet rött glas med tillverkningsdefekt
148069
2012-09-17