Etsningar av bl.a. Munch och Zorn
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ZORN - MUNCH. STRUCK, HERMANN. Die Kunst des Radierens, 2:a upplagan, Berlin 1912.
4:o. Etsning Max Liebermann - Edvard Munch - Hermann Struck - Anders Zorn - Paul Baum, litografi Max Slevogt.
Svart originalpappband, pappkassett.
148234
2012-10-08