Takarmatur 1950-tal

Takarmatur 1950-tal
Takarmatur 1950-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKARMATUR, 1950-tal, tioarmad, vita glaskupor, mässing, höjd 65 cm,diameter ca 80 cm
Proveniens: Beställd av arkitekt Lars Ridderstedt till församlingsrummet i Vallviks kyrka 1955.

148440

2012-09-20