Kallskål såsslev 1800-tal tenn

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

2 000 SEK

KALLSKÅL, tenn, 1800-tal, otydliga mästarstämplar, SÅSSLEV, stämplad Pehr Henrik Lundén (1997-1834) Lidköping

Senare skaft, kallskålen med lödning

148589

2012-09-20