Fat tenn
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, 2 st., tenn, Fredrik Ahlman (mästare i Karlskrona 1766-1789) stämplad Karlskrona 1777 samt Erland Fogelberg (mästare Växjö 1762-1775/76) stämplad Växjö 1763, diameter 29 resp. 34 cm
Slitage och skador, undersida med gravyr
148682
2012-09-21