Fat tenn

Fat tenn
Fat tenn
Fat tenn
Fat tenn
Fat tenn
Fat tenn

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, 2 st., tenn, Fredrik Ahlman (mästare i Karlskrona 1766-1789) stämplad Karlskrona 1777 samt Erland Fogelberg (mästare Växjö 1762-1775/76) stämplad Växjö 1763, diameter 29 resp. 34 cm

Slitage och skador, undersida med gravyr

148682

2012-09-21