Skulptur Rudolf Marcuse för Rosenthal 1913
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, Rudolf Marcuse, "Duett", Rosenthal, Tyskland 1920-tal, formgiven 1913, föreställande spelande Pierrot med sittande hund, glasyr i svart, vitt och grönt, signerad Rudolf Marcuse 1913 samt stämpelmärkt Rosenthal, höjd 36 cm
148827
2012-09-24