Skulptur Rudolf Marcuse för Rosenthal 1913

Klubbat för:

7 000 SEK

6 000 SEK

SKULPTUR, Rudolf Marcuse, "Duett", Rosenthal, Tyskland 1920-tal, formgiven 1913, föreställande spelande Pierrot med sittande hund, glasyr i svart, vitt och grönt, signerad Rudolf Marcuse 1913 samt stämpelmärkt Rosenthal, höjd 36 cm

148827

2012-09-24