Gosling oljemålning

Gosling oljemålning
Gosling oljemålning
Gosling oljemålning
Gosling oljemålning
Gosling oljemålning
Gosling oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOSLING, W.W. (England 1800-tal): "Crazies Hill", signerad och daterad 1859, olja på duk, 31x41 cm,
Påskrift atergo på duken: "Painted at the request of Mrs Hitchings and her Family for the Revd HH Swinny by WW Gosling 1859 Crazies Hill",
PROVENIENS: Svensk privatsamling

Smärre ytskador

148843

2012-10-08