Fartygsmodell och målning
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FARTYGSMODELL OCH MÅLNING, Jagaren Småland, modellen byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad H. Biärsjö, bemålad i grått, l. ö. a. 36 cm, med skulpterat hav i glasmonter
SJÖSTRÖM, Håkan (f. 1933), Åbo, signerad H. Sjöström, olja på duk, 24x54 cm
149100
2012-09-30