Sparrisställ
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPARRISSTÄLL, 2 dlr, Rörstrand, flintgods, 1800-talets andra hälft, fat med grön mitt, kantad av sparrisar i knippen, skål i form av liggande sparris med dränering, bredd 24, längd 31,5, höjd 11 cm
Fat och skål med nagg
149197
2012-09-25