Bernhard Oscarsson oljemålningar
2012-09-26
149354
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OSCARSSON, Bernhard (1894-1977), 2 st: Motiv från fjällen resp sydländsk kust signerad Oscarsson, olja på pannå, 18x22 cm vardera