Shamshir
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SHAMSHIR, turkisk, 18/1900-tal, klinga med blodrännor, fäste i horn, läderklädd balja med två silverbeslag samt doppsko i stål med förgylld dekor, längd 95 cm
Spetsen bruten, baljbeslag utbytta
149385
2012-09-27