Shamshir

Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SHAMSHIR, turkisk, 18/1900-tal, klinga med blodrännor, fäste i horn, läderklädd balja med två silverbeslag samt doppsko i stål med förgylld dekor, längd 95 cm

Spetsen bruten, baljbeslag utbytta

149385

2012-09-27