Värja
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1830-tal, för infanteriofficer, eneggad klinga med blånerad och förgylld dekor med bla Carl XIV Johans monogram, förgyllt mässingsfäste med kannellerad knapp, längd 97 cm
Spetsen rund
149537
2012-09-27