Victor Axelson 1918 från Pålsundet

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AXELSON, Victor (1883-1954): "Från Pålsundet", signerad och daterad V. Axelson 1918, olja på pannå, 33x40 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst, Stockholms Stadsmuseum, proveniens Thorsten Laurins samling, katalognummer 21

150056

2012-10-13