Victor Axelson 1918 från Pålsundet
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AXELSON, Victor (1883-1954): "Från Pålsundet", signerad och daterad V. Axelson 1918, olja på pannå, 33x40 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst, Stockholms Stadsmuseum, proveniens Thorsten Laurins samling, katalognummer 21
150056
2012-10-13