Stig Lindberg för Gustavsberg
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLAR, 3 st, VAS, stengods, blåglaserade, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerade Stig L. samt märkta med Gustavsbergs studiohand, årsmärkta 1958-63, höjd 4,5-8, den största skålens diameter 20,5 cm
Enstaka nagg, lagning
150094
2012-10-03