Stig Lindberg för Gustavsberg

Stig Lindberg för Gustavsberg
Stig Lindberg för Gustavsberg
Stig Lindberg för Gustavsberg
Stig Lindberg för Gustavsberg
Stig Lindberg för Gustavsberg
Stig Lindberg för Gustavsberg

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLAR, 3 st, VAS, stengods, blåglaserade, Stig Lindberg, Gustavsberg, signerade Stig L. samt märkta med Gustavsbergs studiohand, årsmärkta 1958-63, höjd 4,5-8, den största skålens diameter 20,5 cm

Enstaka nagg, lagning

150094

2012-10-03