Vägglampetter i stengods Lisa Larson unik

Klubbat för:

3 400 SEK

2 000 SEK

LJUSLAMPETTER, 1 par, RELIEF, glaserat stengods, signerade Lisa L. och studiohanden (unika föremål 1954-80), Gustavsberg, i form av man och kvinna resp fågel, höjd ca 34,5 cm

Mannen med omfattande skador och lagningar på magen, näbben på fågeln lagad

150340

2012-10-02