Pokal gräddsnipa silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
POKAL, silver, K.Anderson, 1920, GRÄDDSNIPA, silver, engelsk, stämplad K.A 1913, total silvervikt ca 298 g
PROVENIENS: Gustaf och Annie Wallenberg, därefter i arv inom familjen.
Buckla på fotringen, skada
150776
2012-10-05