Pokal gräddsnipa silver

Pokal gräddsnipa silver
Pokal gräddsnipa silver
Pokal gräddsnipa silver
Pokal gräddsnipa silver
Pokal gräddsnipa silver
Pokal gräddsnipa silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

POKAL, silver, K.Anderson, 1920, GRÄDDSNIPA, silver, engelsk, stämplad K.A 1913, total silvervikt ca 298 g
PROVENIENS: Gustaf och Annie Wallenberg, därefter i arv inom familjen.

Buckla på fotringen, skada

150776

2012-10-05