Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): Detalj: "Altartavla - Gustavsbergs kyrka", signerad och daterad Einar Forseth 1943, blandteknik på papper uppklistrad på pannå, 160x100 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
Skador, veck
150977
2012-10-16