Konstobjekt
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KONSTOBJEKT, 5 st: BALLONG, "Sick baby", Marie-Louise Ekman ( född 1944) för Moderna museet 2004, originalask medföljer. BRODERIKIT från Arkitekturmuseet. Välj att brodera "City", "Camping" och "Fredagsmys". SAINT PHALLE, Niki de (Frankrike, 1930-2000): "Nana by Niki", 1996, uppblåsbar plast, höjd 83 cm. TANDBORSTE med ställ, Philip Starck (född 1949), signerad Starck, höjd 20 cm. TIDSKRIFTEN MATERIAL, Konst-Fanzine, nr 4 (1991), nr 5 (1992) omslag av Fred Fehlau, nr 7 (1992) omslag av Jukka Mäkelä, nr 8 (1992) omslag av Ernst Billgren, nr 9 (1992) omslag av Ulf Rollof, "konstspelet" medföljer
Nana by Nicki, slitage, täthet ej provad
151033
2012-10-13