Skrivbord Fredrik I:s tid
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, fanerad med alrot och alm, skiva med beraininspirerad dekor och stjärna, volutformade ben, en låda, dragknopp av mässing, höjd 75, 106x65
PROVENIENS: Finnshyttan, Björkhult, Nora
Skiva med spricka, smärre maskskador, senare fötter
151196
2012-10-12