Skrivbord Fredrik I:s tid

Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid
Skrivbord Fredrik I:s tid

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, fanerad med alrot och alm, skiva med beraininspirerad dekor och stjärna, volutformade ben, en låda, dragknopp av mässing, höjd 75, 106x65
PROVENIENS: Finnshyttan, Björkhult, Nora

Skiva med spricka, smärre maskskador, senare fötter

151196

2012-10-12