Fåtölj parisarbete Noël Toussaint Porrot

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

FÅTÖLJ, Louis XV, parisarbete, signerad N.T.PORROT (Noël Toussaint Porrot mästare i Paris 1761), träskuren i valnöt, förgylld med polerat guld och slagmetall

Skadad kredering

151416

2012-10-08