Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HERRFICKUR, omkring 1700-talets slut, verket signerad Vauchez a Paris, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, boett av guld trois coleurs med emaljdekor av figurer i landskap, diameter 50 mm

Urtavla och boett med smärre skador, en visare ej original

151461

2012-10-14