Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERRFICKUR, omkring 1700-talets slut, verket signerad Vauchez a Paris, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, boett av guld trois coleurs med emaljdekor av figurer i landskap, diameter 50 mm
Urtavla och boett med smärre skador, en visare ej original
151461
2012-10-14