Fickur med skelettverk

Fickur med skelettverk
Fickur med skelettverk
Fickur med skelettverk
Fickur med skelettverk

Klubbat för:

8 200 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

HERRFICKUR, omkring 1700-talets slut, urtavlan signerad Lépine a Paris, skelettverk besatt med glasstenar, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, glasad förgylld boett, diameter 40 mm

Kuntoraportti

Kedjan av

151469

Päivämäärä:

2012-10-14