Biblioteksur England 1800-tal

Biblioteksur England 1800-tal
Biblioteksur England 1800-tal
Biblioteksur England 1800-tal
Biblioteksur England 1800-tal
Biblioteksur England 1800-tal
Biblioteksur England 1800-tal

Klubbat för:

10 000 SEK

12 000 SEK

BIBLIOTEKSUR, sannolikt England, omkring 1800-talets första hälft, släphaksgång, halvslag, urtavla av delvis förgylld mässing med försilvrad sifferring, fodral fanerat med mahogny, höjd 53 cm

152097

2012-10-14