Herrfickur med stoppfunktion

Herrfickur med stoppfunktion
Herrfickur med stoppfunktion
Herrfickur med stoppfunktion
Herrfickur med stoppfunktion

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERRFICKUR, med stoppfunktion, omkring 1900, förgyllt verk med dubbla uppdrag, nyckeldragen ankargång, vit emaljurtavla, dubbla sifferringar med romerska siffror, centrumsekund- och liten sekundvisare, boett av nickel, diameter 54 mm

Urtavla och stoppknapp med skador

152260

2012-10-14