Herrfickur med stoppfunktion
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERRFICKUR, med stoppfunktion, omkring 1900, förgyllt verk med dubbla uppdrag, nyckeldragen ankargång, vit emaljurtavla, dubbla sifferringar med romerska siffror, centrumsekund- och liten sekundvisare, boett av nickel, diameter 54 mm
Urtavla och stoppknapp med skador
152260
2012-10-14