Inge Schiöler färgserigrafier

Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier
Inge Schiöler färgserigrafier

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade och numrerade 1/195, färgserigrafier, 55x50 resp 50x55 cm, Bladens titlar:
"Vårgrönska", "Sommardike", "Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost"

Tejpmärken på bladen under passepartout

152283

2012-10-23