Evert Taube mapp

Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp
Evert Taube mapp

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TAUBE, Evert (1890-1976): Mapp: "Minnen från Pampas", signerade och daterade Evert Taube 72, 1/195, 6 st färglitografier, bladstorlek 45x55,5 cm vardera

1 blad med blyertsmarkering samt smärre hanteringsveck i marginalen (under passepartout)

152296

2012-10-25