Herrfickur omarbetat
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERRFICKUR, omkring 1800-talets mitt, förgyllt 18´´´ verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, boett av guld 18 k med graverad dekor av landskap, diameter 44 mm
Senare verk, urtavlan med obetydliga skador, innerboett av metall
152332
2012-10-14