Herrfickur omarbetat

Herrfickur omarbetat
Herrfickur omarbetat
Herrfickur omarbetat
Herrfickur omarbetat

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

HERRFICKUR, omkring 1800-talets mitt, förgyllt 18´´´ verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, boett av guld 18 k med graverad dekor av landskap, diameter 44 mm

Senare verk, urtavlan med obetydliga skador, innerboett av metall

152332

2012-10-14