Berndt Friberg Gustavsberg

Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL, VASER, 2 st, stengods, brun- och gråglaserat, Berndt Friberg, Gustavsberg, signerade Friberg samt märkta med Gustavsbergs studiohand, märkta med årsbokstäverna ?, Y, samt c, höjd 3,5-11 cm, BORDSLAMPFÖTTER, 2 st, stengods, grå- samt blåglaserade, Berndt Friberg, Gustavsberg, signerade Friberg samt märkta med Gustavsbergs studiohand, märkta med årsbokstav T respektive U, höjd 15-20 cm

Obetydligt fotnagg

152491

2012-10-14