Peter Dahl oljemålning
Closed
2012-10-30
152726
| Sold for | 6 800 SEK |
| Estimate | 8 000 SEK |
DAHL, Peter (född 1934): Vänporträtt - Galleristen Hans Stenkil Leijonhufvud (Galleri Händer Hornsgatan, Stockholm), signerad och daterad Peter Dahl -71, olja på duk, 81x73 cm
Påskrift: Ofullb. skiss