Spegel gustavianskt stockholmsarbete signerad NM
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, av Niclas Meunier (hovspegelmakare 1760-1797), signerad N.M, Stockholms hallstämpel 17??, samt Kommerskollegiums kors för förgyllning, dekor i papier maché, förgylld och bemålad, kvicksilverfolierade glas,103x41 cm
152755
2012-10-20