Spegel gustavianskt stockholmsarbete signerad NM

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, av Niclas Meunier (hovspegelmakare 1760-1797), signerad N.M, Stockholms hallstämpel 17??, samt Kommerskollegiums kors för förgyllning, dekor i papier maché, förgylld och bemålad, kvicksilverfolierade glas,103x41 cm

152755

2012-10-20