Halmstadgruppen färglitografier

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HALMSTADGRUPPEN, 50 år, svit med sex färglitografier, samtliga signerade av respektive konstnär och numrerade, omfattar: Sven Jonsson (Skymningen, 1975), Waldemar Lorentzon (Båtar på land, 1975), Stellan Mörner (Flicka i fönstret, 1975), Axel Olson (Öppen dörr, 1976), Erik Olson (Venus födelse, 1977), Esaias Thorén (De tre elementen, 1976), originalportfölj, nr 236/360

152803

2012-10-30