Notblad från 1500-talet
2012-11-05
153225
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ANTIFONARIUM, 1 notblad från sent 1500 - tidigt 1600-tal, brunt tusch på pergament, ca 52 x 34 cm, notlinjer i rött, 2 initialer i rött och blått på "framsidan", något småfläckad.
Ur Seved Tegefors bibliotek.