Skålfat fat Wendford
2012-10-25
153298
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKÅLFAT, FAT, 2 st, glaserat stengods med inpressat märke MH samt Wendford Bridge Pottery, diameter 28-30-32 cm
Proveniens: Granberger Collection
Skålfatet med lagning och spricka på brättet