Stol Johan Erik Höglander Stockholm

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IEH (Johan Erik Höglander, stolmakare i Stockholm 1777-1813), Stockholms stolmakarämbetes sigill, skuren dekor
Proveniens: Ludvika Herrgård

Lagningar

153372

2012-10-24