Cylinderspeldosa
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LECOULTRE CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1800-talets mitt, för 4 melodier, nr 454, fodral av valnöt, höjd 12, 36x15 cm, cylinderlängd 20,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling
Kammen med 5 defekta tänder, justeringsbehov
153530
2012-10-24