Cylinderspeldosa

Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa
Cylinderspeldosa

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LECOULTRE CYLINDERSPELDOSA, Schweiz omkring 1800-talets mitt, för 4 melodier, nr 454, fodral av valnöt, höjd 12, 36x15 cm, cylinderlängd 20,5 cm
PROVENIENS: Karl-Gustaf Guldbrands samling

Kammen med 5 defekta tänder, justeringsbehov

153530

2012-10-24