Sextant Hughes
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HENRY HUGHES SEXTANT, England 1900-talets början, delvis svarteloxerad mässing, signerad H. Hughes & Son, London, nr 9611, längd 23,5 cm, med tillbehör och certifikat utfärdat 1919 i mahognyfodral
Fodralet saknar skylt
153551
2012-10-30