Albarello i fajans

Albarello i fajans
Albarello i fajans
Albarello i fajans
Albarello i fajans
Albarello i fajans
Albarello i fajans

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALBARELLO, fajans, 17/1800-tal, dekor i blått, gult och grönt av reserv föreställande kalk med uppgående sol, höjd 21,5 cm
Proveniens: Granberger Collection

153649

2012-10-25