Gryta med lock i glaserat lergods
Closed
2012-10-25
153656
| Sold for | 750 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
GRYTA med lock, glaserat lergods, 18/1900-tal, höjd 24 cm
Proveniens: Granberger Collection
Bränningsdefekter