Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, svensk, signerad A Gerhard Stockholm (Adam Anton G. 1705-49), räfflad pipa med oktagonalt kammarstycke, signerat och graverat lås, helstock i valnöt med förgyllda mässingsbeslag och hornnäsa, längd 47 cm

Smärre stocklagning vid mynningen

153712

2012-11-08