Vas i glaserat lergods

Vas i glaserat lergods
Vas i glaserat lergods
Vas i glaserat lergods
Vas i glaserat lergods
Vas i glaserat lergods
Vas i glaserat lergods

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, lergods, Allan Ebeling (1897-1975), signerad AE, glasyr i gulbrunt, höjd 16 cm
Proveniens: Granberger Collection

Tillverkningsdefekter

153715

2012-10-25