Värja
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VÄRJA, svensk, 1700-talets andra hälft, för infanteriofficer, colichemarde-klinga med graverad dekor, förgyllt mässingsfäste med kannelerad knapp, kavellindning av silvertråd och mässingsband, längd 100 cm
153722
2012-11-08