Skål i stengods Edgar Böckman vas i lysterglasyr

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, glaserat stengods, Edgar Böckman (1890-1981), VAS, lysterglasyr, dekor med fiskar, höjd 8-22 cm
Proveniens: Granberger Collection

Brättet på vasen med nagg, krackelyr

153731

2012-10-25