Tekannor bl a Saxbo i glaserat stengods

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKANNOR, 2 st, glaserat stengods, en tekanna märkt Saxbo Stentöjs inpressande märke, höjd 15,5-17 cm
Proveniens: Granberger Collection

Tekannan med skada på nedre fästet, smärre repor på livet oglaserade fläckar längst ner

153744

2012-10-25