Tekannor bl a Saxbo i glaserat stengods
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TEKANNOR, 2 st, glaserat stengods, en tekanna märkt Saxbo Stentöjs inpressande märke, höjd 15,5-17 cm
Proveniens: Granberger Collection
Tekannan med skada på nedre fästet, smärre repor på livet oglaserade fläckar längst ner
153744
2012-10-25