Stig Borglind - Zeitler 60, 72

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BORGLIND, Stig (1892-1965), 2 st: Landskap med liggande ko, 1923, resp Gård vid vatten, Motiv från Lindesberg, 1925, signerade Stig Borglind, etsning och torrnål, 18x19 cm, etat I resp 13,5x11,6 cm, oramade i passpartout, Påskrift på Z60: "...detta dåliga tryck och ävenså dåliga arbete är möjligen det enda jag har..."

154171

2012-11-02